O klinice

Naše mise

Zavést psychedeliky asistovanou terapii
jako běžně dostupnou možnost léčby. Bezpečně, profesionálně a laskavě.

Naše klinika je přirozenou reakcí na celosvětovou renesanci psychedelického výzkumu a spojením kvalitní standardní i progresivní péče o duševní zdraví. Stavíme na třech pilířích - psychedeliky asistovaná terapie, standardní psychiatrická a psychoterapeutická péče, vzdělání a výzkum.

01

Psychedeliky asistovaná terapie

Jako první zdravotnické zařízení v Evropě nabízíme, plně v souladu s legislativním rámcem, tzv. psychedeliky-asistovanou psychoterapii. Navazujeme tím na celosvětový nárůst zájmu odborné veřejnosti o možnost léčebného využití psychedelik. V současnosti nabízíme ketaminem asistovanou psychoterapii a to i v rámci smluvní spolupráce se zdravotními pojišťovnami.

Zjistěte více
Terapie s ketaminem

02

Standardní psychiatrická a psychoterapeutická péče

Pestrost péče a respekt k zavedeným dobře fungujícím léčebným postupům je nám vlastní. Proto nabízíme standardní psychiatrickou, klinicko-psychologickou i psychoterapeutickou péči. V souladu s naší expertízou se také zaměřujeme i na psychologickou pomoc při komplikacích a potížích, které se rozvinuly v souvislosti s předchozím neodborným užitím psychedelických látek.

Zjistěte více
Psychiatrická ambulance Psychoterapie Integrace psychedelické zkušenosti

03

Vzdělávání a výzkum

Vzhledem k renesanci psychedelické terapie a výzkumu výrazně vzrůstá potřeba kvalifikovaných pracovníků. Brzy proto začneme nabízet výcvik v psychedeliky asistované psychoterapii (PAP) a nácvik praktických i teoretických dovedností. Máme za sebou řadu zahraničních certifikovaných vzdělávacích školení a podílíme se na inovativních výzkumech psychedelik. Díky tomu jsme součástí předního teoretického a praktického dění v oboru.

Zjistěte více
Klinické studie Odborná spolupráce Vzdělávání

Naše hodnoty

Odbornost
a profesionalita

Lidský a laskavý
přístup

Bezpečí a důvěra

Přirozenost

Lidé za Psyonem

Jsme multidisciplinární tým lékařů, psychologů i vědců v oblasti duševního zdraví. Řada z našich terapeutů absolvovala ojedinělé certifikované mezinárodní výcviky, které zajišťují vysoký standard jejich práce. Máme dlouholeté zkušenosti z výzkumu i praxe, píšeme odborné články, přednášíme na konferencích, někteří z nás učí na univerzitě. Budete s námi v těch nejlepších rukách.

Naši mentoři,
seznamte se

Vážíme si generací před námi, které vystavěly cestu, po které teď můžeme kráčet. Představujeme vám naše mentory, osoby, které nás významně ovlivnily, mnoho nás naučily a stále nám pomáhají držet správný kurz.

William A. Richards, Ph.D.
Psycholog a výzkumník

Centrum pro výzkum psychedelik a vědomí na Univerzitě Johnse Hopkinse, autor knihy „Posvátné poznání“.

Marcela Ot'alora G., MA LPC
Terapeutka a lektorka

Vedoucí výzkumu MDMA asistované psychoterapie, klinický supervizor a školitel MAPS (Multidisciplinary Association for Psychedelic Studies)

Bruce D. Poulter, MPH
Terapeut a výzkumník

Klinický supervizor a školitel MAPS, výzkumný pracovník

Psychedelická renesance v plném proudu

Nejsme v tom sami

Celosvětový trend i dávné tradice

Jsme součástí světové renesance léčby duševních onemocnění pomocí psychedelik. Některé formy psychedelik se v domorodých kulurách, např. v Amazonii, či severní Americe používají už po tisíce let.

Smysluplné a legální využití v medicíně

Výzkumy z celého světa zásadně ukazují na efektivitu léčby. V USA či Austrálii je na dohled zlegalizování zdravotnického využití i dalších látek např. MDMA a psilocybinu. Tyto formy léčeb byly několikrát označeny jako tzv. breakthrough treatment.

Nová zařízení stále přibývají

V USA lze aktuálně najít více jak 300 odborných zařízení poskytujících léčbu ketaminem. V Evropě jich je pak více než deset a neustále přibývají další.

Historie kliniky

 1. 2014

  Psychedelická renesance

  Skupina kolem Jiřího Horáčka a Tomáše Páleníčka obnovila psychedelický výzkum na lidech v NÚDZ po 40 letech od represe psychedelického výzkumu v ČR.

 2. 2018

  Vize kliniky

  Stanislav Milotinský a Filip Tylš přicházejí s myšlenkou na založení psychedelické kliniky. Děje se tak v době, kdy absolvují školení v psychedelicky-asistované psychoterapii na California Institute of Integral Studies (CIIS), USA.

 3. 2019

  Založení

  Založena společnost Psychedelická klinika, s.r.o., vstup investiční skupiny Miton.

 4. 2020

  Zahájení provozu

  Vzniká terapeutické centrum v Praze na Bílé hoře pod názvem Psyon – Psychedelická klinika. Nabízíme klasické psychiatrické i psychoterapeutické služby včetně zaměření na integraci psychedelické zkušenosti.

 5. 2020

  Ketaminem asistovaná psychoterapie

  Začínáme nabízet Ketaminem asistovanou psychoterapii pro léčbu depresivního onemocnění.

 6. 2021

  Stáváme se smluvními partnery pojišťoven

  ČR je průkopníkem! Na ketaminem asistovanou psychoterapii a další naše služby začínají přispívat i zdravotní pojišťovny. Od roku 2022 včetně té největší – VZP.

 7. 2022

  Přidáváme nové indikace

  Po úspěšných zkušenostech s léčbou depresivního onemocnění přidáváme i další indikace, jako jsou úzkostné poruchy a OCD, poruchy příjmu potravy, nebo PTSD.

 8. 2023

  Rozšiřujeme se!

  Díky zájmu o naši léčbu se rozšiřujeme. Najdete nás nyní ve dvou přilehlých budovách.

Partnerské pojišťovny
a odborné organizace

Jsme hrdými partnery pojišťoven
Spolupracujeme s těmi nejlepšími
200+

Klientů již u nás
prošlo léčbou

Reference

„Znám smysl toho, co jsem viděla, a už to dokážu propojit s tím, co mě trápilo.”

Julia Holaňová
Reference

„Cítil jsem, že se nastartovala změna. Naučil jsem se věci pustit a nechat plynout.”

Petr

Podívejte se na
nabízené služby

Klienti partnerských pojišťoven mají služby částečně hrazené:

VZP | 111
VOZP | 201
ZPŠ | 209
ČPZP | 205
ZPMVČR | 211
OZP | 207
Napsat zprávu