Heroine: Trip do hlubin zraněné duše
MédiaPrint

Heroine: Trip do hlubin zraněné duše

Sdílet článek:
Heroine: Trip do hlubin zraněné duše
18. 6. 2024

Heroine: Trip do hlubin zraněné duše

Autor: Zuzana Musilová

V červnovém čísle časopisu Heroine vyšel článek na téma psychedeliky asistované terapie od psycholožky Mgr. Michaely Plevkové. Michaela na Psyonu zastřešuje úvodní konzultace pro ketaminem asistované terapie. V článku promlouvá také naše psychoterapeutka Mgr. Daniela Koubková, která mimo jiné provádí klienty právě i ketaminem asistovanou terapií.

V článku zaznívá

Když člověk setrvává v dlouhodobé psychoterapii, může získat pocit, že se točí v kruhu nebo stojí na místě. V běžném stavu vědomí není vždy možné prolomit bariéry a proniknout k nepří­stupným emocím nebo prožitkům a posunout se tak dál. A to si žádá nějaký booster.

Psychedeliky asistovaná psychoterapie ale není několikahodinový trip s průlomovými výsledky. Ne­lze očekávat, že po jednom sezení všechny problémy nenávratně zmizí. Mnohem realističtější je vnímat ji jako prohloubení dosavadní práce na sobě.

Někdy lidé spoléhají na to, že jim nějaká látka „na­praví tu chemii v mozku“. Ačkoliv se psychedelika v médiích prezentují jako látky s obrovským po­tenciálem, nejsou samospásná. Zázračná pilulka? Neexistuje. Hlavní klíč k úzdravě spočívá v člověku samém. Psychedelika mohou však proces zotavení významně urychlit.

Celý článek >>

Zdroj: Heroine 03/2024 (text: Michaela Plevková, Trip do hlubin zraněné duše); Foto: Andrej Lišakov

Sdílet článek:
Napsat zprávu