Klientka Petra: Umím se do tohoto bezpečného prostoru, který ve mně vznikl, kdykoli vrátit.
Naši klientiTerapie

Klientka Petra: Umím se do tohoto bezpečného prostoru, který ve mně vznikl, kdykoli vrátit.

Sdílet článek:
Klientka Petra: Umím se do tohoto bezpečného prostoru, který ve mně vznikl, kdykoli vrátit.
29. 4. 2024

Klientka Petra: Umím se do tohoto bezpečného prostoru, který ve mně vznikl, kdykoli vrátit.

Autor: Zuzana Musilová

Zpětná vazba od našich klientů je nesmírně cenná – pro nás i pro naše budoucí klienty. Možnost číst o autentických zkušenostech je pro mnohé z nich opravdu důležitá. V následujícím textu se naše klientka Petra podělila o svůj příběh. Email nám dorazil v dubnu 2024 a zveřejňujeme ho se svolením klientky a bez úprav. Petra provozuje Statek Pro-Cit.

Chtěla bych ještě jednou poděkovat celému Psyonu za jeho služby a moji zkušenost s ketaminem, který mi moc pomohl. Prováděla mě Mgr. Eva Kozáková Ph.D. a byla to jízda 🙂

Není to o tom, že přijdu, projdu a vše je vyřešeno. Má přípravná cesta trvala 10 let, kdy jsem pozorovala situace a pátrala, co se to děje. Šla jsem do hloubky svého já. Otevírala těžká témata a hledala důsledek, který následně způsoboval nekvalitu mého života. Intenzivní příprava pak byla předešlé 3 roky. Chodila jsem kolem horké kaše a nikdy nemohla z nějakého důvodu zcela zacílit.

Myslela jsem, že mé trauma z dětství mám vyřešené… Navštěvovala jsem i svého terapeuta. Ten mě naučil práci se sny, které se mi zdají a jsou šité na míru. Hodně se z toho dalo číst a ušla jsem kus cesty k sobě. Jenže náš mozek nás chrání a prostě nedopustí, aby se nám něco vnitřně moc bolestivého stalo znovu.  A tak to propadne do našeho podvědomí, zamaskuje se to a ozývá se to jako otisk v našem životě.

Přišlo mi to jako dar z nebes – ketamin, že zrovna tady u nás a v Praze něco takového dělají… Rozhodla jsem se, že tohle je cesta a cítila jsem, že mě už nikdo nezastaví.

Můj zážitek byl ze začátku velmi děsivý a vím, že jsem znovu prošla svou traumatickou událostí z dětství, jen trochu rychleji. A uvědomila jsem si, že tenkrát jsem tam hrůzou uvnitř sebe zemřela. ÚPLNĚ MĚ TO ROZSEKALO.

Kdysi mě napadli dva muži. Je jedno, co se dělo z venku, ale podstata byla, co se dělo u mě zevnitř. Stalo se to u hřbitova a hrůza v mé hlavě, že mě zabijí, hodí do hrobu a už nikdy neuvidím rodiče…ta byla pro 14ti letou dívku tak silná, že jsem se nemohla ani bránit. Nikdy jsem to nikomu neřekla a tu tíhu v sobě projektovala do svého života.

Ketamin mi vše ukázal v klidu a v bezpečném prostoru. Přešla jsem na druhý břeh, úplně jsem se rozpustila a toto vše se proměnilo dál na velmi euforický zážitek, kde jsem potkala svou duši, která mě silně objímá. Tančíme z hlubin oceánu vzhůru až do světla. Jsem milována, vše je uvnitř mě. Hledala jsem špatně. Venku to není a nikdy nebude. Vše je očištěno, zahojeno a cítím vděčnost. Jsem ve svém srdci a umím se do tohoto bezpečného prostoru, který ve mně vznikl, kdykoli vrátit!

Myslím, že se to slovy nedá předat, to se musí zažít. Vše je v nás a PROCES POKRAČUJE DÁL…

Petra

Foto: Romana Hortová, (poskytnuto z archivu klientky Petry, zveřejněno s jejím souhlasem)

Sdílet článek:
Napsat zprávu