Psyon na konferenci Nové metody léčby duševního zdraví
NovinkyVideo

Psyon na konferenci Nové metody léčby duševního zdraví

Sdílet článek:
Psyon na konferenci Nové metody léčby duševního zdraví
18. 6. 2024

Psyon na konferenci Nové metody léčby duševního zdraví

Autor: Zuzana Musilová

Ve středu 29. 5. 2024 proběhla v Lichtenštejnském paláci v Praze důležitá mezinárodní konference Nové metody léčby duševního zdraví a udržitelnost zdravotních systémů: Česko jako lídr EU?

Psyon a naši práci tam reprezentoval ředitel kliniky Mgr. Et Mgr. Stanislav Milotinský a účastnili se jí také další tři zakladatelé kliniky MUDr. Tomáš Páleníček a Ph.D. Prof. MUDr. Jiří Horáček, PhD, FCMA. a Ing. Václav Štrupl.

Konferenci pořádala PsychedelicsEUROPE ve spolupráci s Nadačním fondem PSYRES a konala se pod oficiální záštitou předsedy vlády a Úřadu vlády, první dámy České republiky Evy Pavlové, Poslanecké sněmovny a Senátu. Šlo o setkání odborníků a politiků, součástí byly přednášky i panelové diskuse. 

Hlavní témata

  • Hovořilo se o průkopnickém přístupu České republiky k léčbě duševního zdraví, včetně psychedeliky asistované terapie (PAT), a o jejím potenciálu stát se jedním z lídrů EU v této oblasti. 
  • Tématem byla také destigmatizace psychedelik a potřeba změny regulace jako klíčový faktor pro začleněním inovativních přístupů k léčbě duševní a psychedelických terapií do systémů zdravotní péče. 
  • V panelu, kterého se zúčastnil i ředitel Psyonu Stanislav Milotinský, se řešila otázka dostupnosti péče v léčbě duševních nemocí a aspekty integrace PAT do systémů zdravotní péče. 
  • V neposlední řadě byla tématem také pomoc válkou postižené Ukrajině s řešením traumatu. Role duševního zdraví je při obnově země zásadní. 

Z celé konferenci jsou dostupné videozáznamy všech proslovů, přednášek i diskuzí. Všechny najdete v playlistu na YouTube PSYRES. Vybraná pak níže >>

Prof. Jiří Horáček

o léčbě PTSD a „českém“ modelu řešení nových léčebných postupů v péči o duševní zdraví

Tomáš Páleníček

– zdůraznil potřebu klinických studií a důkazů účinnosti terapie psychedeliky

Jiří Horáček v panelové diskuzi

Téma: Perspektivy duševního zdraví při obnově Ukrajiny a léčba PTSD

Stanislav Milotinský v panelové diskuzi

Téma: Duševního zdraví z hlediska nákladové efektivity a cenové politiky

<

Václav Štrupl v panelové diskuzi

Téma: Filantropie a investice do inovativních terapií

 

Podrobné shrnutí v českém jazyce můžete najít také na webových stránkách PSYRES, videa s překladem do angličtiny a ukrajinštiny jsou dostupná na YouTube PsychedelicsEUROPE.

Zdroj videí: YouTube PSYRES

Sdílet článek:
Napsat zprávu