Otevíráme první integrační skupinu!

Na konci března 2023 se nám povedlo uvést do praxe dlouho chystanou novinku. S velkou radostí otevíráme pro naše klienty novou terapeutickou skupinu, která jim umožní nadále pracovat s jejich zkušeností z ketaminem asistované psychoterapie.

Skupina je určena pro klienty, kteří u nás v minulosti prošli ketaminem asistovanou psychoterapií. Cílem je umožnit klientům nadále integrovat svou zkušenost s ketaminem, pracovat s ní, rozvíjet ji a také sdílet! První skupinová terapie začne 30. března 2023 a bude probíhat po 6 týdnů. Setkání se uskuteční vždy 1x týdně na 2 hodiny, Skupina je určena pro dvanáct klientů.

Spuštění skupiny je pro naši kliniku velký den, protože poptávka po ní u nás byla již dlouho. Tak jako ve všem jsme i zde chtěli nabídnout maximálně profesionální a propracovanou službu. Proto skupinu otevíráme po více jak dvou letech zkušeností a stovkách ketaminových léčeb. Na základě nasbíraných zkušeností vznikl komplexní program, jež zahrnuje prvky všímavosti i arteterapie a je vytvořen s respektem k mnoha fázím integračního procesu, které u našich klientů vnímáme. Součástí je i propracovaný manuál, takový “průvodce integrací na domácí použití”, pro každého účastníka. Procvičování technik a jejich zapojení do každodenního života totiž vnímáme jako jednu z důležitých částí úspěšné léčby.

Obrovské poděkování patří našim terapeutkám Báře Šoulákové a Aničce Říhové, které skupinu “postavily” a které ji povedou. Vytvořily skvělý koncept, který rozšiřuje spektrum námi nabízených služeb.

Zájem o první skupinu byl větší než počet míst v ní. Určitě proto plánujeme v nabídce skupinových terapií pokračovat a nabízet ji jako možnost všem, kdo u nás projdou ketaminovou léčbou.